5 yıldızlı otelde zehirlenme skandalı yaşandı

İngiltere’de yayımlanan Daily Mail gazetesi, zehirlenme vakasına çok geniş yer verdi. Otelde kalan 20 kişilik İngiliz grup, verdikleri röportajlarda yaşadıkları korku dolu anları şöyle paylaştı. İngiliz seyahat acentası Thomas Cook aracılığıyla otele giden turistler olaydan sonra acentaya yoğun şikâyetler yöneltti.

Tatilleri boyunca neredeyse odalarından hiç çıkamayan turistlerden Diane Blumsom (45) “Tatilimizi cehennemden çıkmış gibi yaşadık. Geçtiğimiz dokuz gün boyunca grubumuzdan yedi kişi hastanelik oldu. Otelin beş yıldızlı olması gerekiyordu. Thomas Cook’tan bizi eve göndermesini istedik. Ancak isteğimizi reddettiler” diyerek başından geçenleri şöyle anlattı.
10 Ağustos’ta otele giriş yaptıklarını belirten Blumsom, otel personelini “Ambulans gelmesinin görülmesini istemedikleri için bize taksi tutmamızı söylediler” diyerek suçladı. İshal vakalarının da görüldüğü otelde havuzun hastalıkların başlamasından sonra iki gün boyunca kapatıldığı biliniyor.
‘Virüsten olabilir’
Otele hijyen müfettişleri gönderen acentanın sözcüsü “Otelde kalanlar 24 ile 28 saat boyunca karın ağrısı ve mide bulantısı yaşadı” açıklamalarında bulundu. Yetkililer yapılan ön incelemeler sonucu şikâyetlerin bir virüsten kaynaklandığından şüphelendiklerini ifade edip kendilerini savundu.
trkahkaha401

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s