Aşık Olmak Nasıl Olur

Aşkı bir anlık duygu olarak tanımlayamıyorum. Aşk, önce karşısındaki kişiye ilgi duyması ile başlar, daha sonra onun her harketi hoşunuza gider ve onu görmek bile size mutluluk verir.
Bu duygular ilerlemeye başlar ve kalbinizin ritmi artar. Böylece aşk ile tanışmış olursunuz. Aşkı bir yıldırım gibi görür görmez olunacak bir duygu olarak görmüyorum. Çünkü her kıza güzel diyebilirsiniz, her erkeğe yakışıklı diyebilirsiniz. Fakat biri vardır sizi mutlu eden, biri vardır sizin kalbinizi çarptıran ve biri vardır sizi kendine bağlayan. Aşık olduğunuz kişi yakışıklı yada güzel olmayabilir. Çünkü aşık olduğunuz kişi sizin gözünüzde dünyanın en güzel kızı yada en yakışıklı adamıdır. Belkide aşkı onun ahlakında buldunuz.
Aşk sıkıntı anlamına gelmez. Karşınızdaki kişiyi etkileme çabanız varsa burada aşktan söz edemeyiz. Aşk olduğun gibi kabul etmektir. Sevildiğinizi biliyorsanız karşınızdaki kişiden huzur bulursunuz. Böyle kaygı ve çabalara ihtiyaç duyulmamalıdır.
Aşk iki kişi arasındaki çok güzel bir bağdır. Şunuda unutmamalıyız çok kıskançlık çok aşıktır anlamına gelmez. Evet seven insan kıskanır derler fakat bunun aşırısı güvensizliktir ve sınırı bilinmesi gerekir. Kısacası aşk güzel bir duygudur ve her insanın başına gelebilir.
trkahkaha401

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s