YÖK’ten ODTÜ’deki Başörtülülere Saldırıya Soruşturma

Geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de başörtülü öğrencilere yönelik yapılan saldırıyla ilgili olarak YÖK harekete geçti. YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya yaptığı açıklamada, yaşananların asla kabul edilemeyeceğini belirtti.

“MÜSAMAHA GÖSTERİLEMEZ”

Çetinsaya açıklamasında: “(Başörtülü öğrencilere sözlü saldırı) ODTÜ’de yaşananlar da asla ve asla kabul edilemez ve hiç bir şekilde müsamaha gösterilemez. Bu manada Denetleme Kuruluna da konunun her bakımdan soruşturulması talimatını verdim” dedi.

ERDOĞAN: GEREKEN YAPILACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde ODTÜ’de başörtülü öğrencilere yönelik yapılan saldırıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı: “Ötekileştirme çok moda bir kavram. Kimlerin kimleri ötekileştirdiği ortada. Türkiye’de sol her zaman ötekileştirmiştir. Şu anda da ne yazık ki ODTÜ’deki bu zihniyeti çok açık, net ortada görüyoruz ve bu ülkenin evlatlarına karşı burada böyle bir ötekileştirme gayreti kampanyası yürütülüyor. Tabii konuyla ilgili olarak öyle zannediyorum ki YÖK gereğini yapacaktır ve konuyla ilgili olarak bizler de gereğini yapacağız.”

trkahkaha401

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s