Yalova Sohbet Odaları

Merhaba değerli misafir Yalova sohbet odaları’na hoş geldiniz. Trkahkaha bünyesinde bulunan java tabanlı Yalova sohbet odaları içerisinde özgürce sohbet edebilmeniz için elimizden geleni yapmaktayız.

Yalova sohbet odaları içerisinde güzel vakit geçirebilmeniz için java tabanlı Yalova sohbet odaları oluşturduk. Yalova sohbet odaları içerisinde hemşehrileriniz ile tanışıp, sohbet edebilir, oyunlar oynayabilir, radyo dinleyebilir ve yarışmalara katılabilirsiniz.

Yalova sohbet odaları tamamen ücretsiz olup sizlere Trkahkaha tarafından sunulmuştur. Trkahkaha yönetimi olarak siz değerli Yalova sohbet odaları misafirlerini en güzel şekilde ağırlamayı hedef edinmiş bulunuyoruz. Bu hedeflerimize ulaşabilmek için sürekli çalışıyor ve kendimizi geliştiriyoruz.

Yalova sohbet odalarımıza direk web üzerinden bağlanmak için aşağıdaki “Sohbet” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

>>>>> SOHBET <<<<>>>> Mirc indir <<<<<

Yukarıda bulunan linke tıklayıp açılan sayfadan Akscript 1.1 mirc scriptini indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra Yalova sohbet odalarımıza rahat bir şekilde bağlanabilirsiniz. Bu şekilde güvenilir ve ücretsiz sohbet edip güzel vakit geçirebilirsiniz.

Trkahkaha Yönetimi olarak siz değerli Yalova Sohbet kullanıcılarına iyi sohbetler dileriz.

Yalova’ nın İlçeleri: Altınova, Armutlu, Çiftlikköy, Çınarcık ve Termal’ dir.

Coğrafyası: Yalova Türkiye’ nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’ nin güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa ve Gemlik körfezi yer almaktadır.

Yalova doğu kıyılarındaki düzlükler dışında, dağlık bir araziye sahiptir. Yalova bölgesi, bölgenin güneyi, batıdan doğuya doğru İzmit, Sapanca arasında Kocaeli sıradağları ile birleşen samanlı dağları ile kaplanmış durumdadır.

İlin bitki örtüsünü makiler ve ormanlar oluşturmaktadır. Güneydeki dik yamaçlar tümüyle gür bir orman örtüsü ile kaplıdır.

İklimi: Yalova ili iklimi Akdeniz ve Karedeniz iklimleri arasında bir geçiş niteliği taşır. Kimi dönemlerde karasal iklim özelliklerini yansıtan Yalova’ da yazlar sıcak ve kurak kışlar ılık ve bol yağışlıdır.

Tarihçesi: Yalova’ nın tarihi M.Ö. 3000 buluntuları ile Prehistorik döneme dayanmaktadır. M.Ö. 700 yıllarında Kimmer istilası ve daha sonra Bithynia etkisi görülür. Bithynia M.Ö. 74 yılında vasiyet yoluyla Roma’ ya bağlanır. Daha sonra yörede Bizans etkisi görülür. Bizans hakimiyetinden sonra Osmanlı dönemi başlar. İstanbul’ bağlı ilçe iken 1995 yılında il olmuştur.

Ne Alınır: Yörede halı dokumacılığı özellikle Sugören köyünde oldukça önemli bir geçim kaynağıdır. Bu yüzden oldukça yaygın bir el sanatı olup burada dokunan ipek halılar İstanbul’ da ve Avrupa’ da bir çok alıcı bulmaktadır. Eskiden Yalova’ da yaygın olan semercilik de yok olmak üzeredir. Ayrıca ilde göğsü çam ağacından, gövdesi ıhlamur ağacından elde edilen “gumuz” denilen çalgı aleti bulunmaktadır.

Yalova’ ya nasıl gidilir?

Karayolu: Yalova İli İstanbul-Kocaeli-Bursa İlleri arasında karayolu bağlantısıyla üçgenin kesişme noktasındadır. Yalova Terminali İl merkezindedir. Otogar Tel: (+90-226) 814 45 77 – 812 56 66

Denizyolu: Yalova’ dan İstanbul Yenikapı, Kabataş, Bostancı ve Kartal iskeleleriyle karşılıklı ekspres ve deniz otobüsü bağlantılı olup, Topçular-Eskihisar arasında arabalı vapur seferleri yapılmaktadır. Deniz Otobüsleri: (+90-226) 812 04 99 Deniz İşletmeleri: (+90-226) 362 04 44 Arabalı Deniz Otobüsleri: (+90-226) 811 13 23 Topçular Arabalı Vapur İskelesi: (+90-226) 465 62 10
trkahkaha401

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s